I am no one heading nowhere, refusing to climb the ladder.
We have to keep some sanity, so we hold on to standards we expect to occur.

Noční solitér

12. července 2015 v 0:43 | Lesní tráva |  Krátká snění
Ožívám jen v noci, protože denní světlo mě pálí, oslepuje. Lidé kolem mě znervózňují a připadám si zranitelný. Naprosto odkrytý světu, se všemi svými chybami, které na sebe ostře upozorňují a každý je ihned rozpozná. A já zapomínám dýchat, těkám očima kolem a snažím se najít nějaký skrytý kout, stín, kam bych se vmáčknul a alespoň částečně zmizel. Všichni se totiž dívají a občas jejich oči utkví na mě a něco si myslí. Občas se stane, že i přes světlo se cítím relativně dobře, ale většinou toho dosáhnu jen částečně, s pomocí tmavých slunečních brýlí.Jediný můj čas tedy připadá pouze na večerní dobu, kdy se sluneční světlo snaží dobýt vesnici jen odrazem od Měsíce. Málokdy si můžu dovolit ponocovat a vyjít ven. Pak se teprve cítím ve své kůži. Pokud nikde nepovykují hospodští povaleči nebo opitá a zdrogovaná mládež, všude je celkem poklid. Tma schovává moje tělo a tvář a u každého člověka, kterého potkám, si říkám - jen si něco zkus, kamaráde. Obdivuji letící netopýry a vědomí, že většina lidí by se strachovala potulovat se takhle v noci, mi dělá dobře. Je to můj čas, který mě nabíjí energií a dává chuť do života. Jenže jak jsem říkal, málokdy si tuto rozkoš můžu dopřát. A tak žiji ve snech.

Jako ostatní lidi uléhám a odebírám se do říše snů. Akorát na rozdíl od nich nejdu spát, protože to potřebuji. Jdu spát, protože sny jsou mým druhým útočištěm, skrýší. I ty nejhorší noční můry pro mě představují lepší alternativu, než každodenní život. Už jako dítě jsem se navíc naučil své sny celkem dobře ovládat, přestože občas neovlivním, s jakou frekvencí se opakují podobné sny, nebo které sny fungující na pokračování se objeví. Téměř naprosto vymizely sny se sexuální tématikou (na jednu stranu jsem toho litoval, ale byly i některé sny, které mě uvedly do naprostého sexuálního zmatení a snad i zděšení). Často ani neovlivním, které osoby, zvířata a jiné stvůry apod. se ve snech objeví, ale většinou umím manipulovat s jejich akcemi. Je to vše otázkou mysli. Obecně platí, že se nemálo stává to nejhorší, co si umím představit. A proto jsem se naučil představovat si lepší věci. Zdá se mi o démonech, kteří mě jako malého děsili? Už se nebojím toho, že se po mě budou sápat, místo toho s nimi vedu nějaké rozhovory. Snažím se před něčím utéct a najednou mám šíleně těžké nohy a šnečí rychlost? Rychle soustředím svou mysl na jiné věci. Disponuji schopností létat, nebo neuvěřitelně vysoko skákat, ale najednou začnu nekontrolovatelně padat dolů? Přesvědčím sám sebe, že neškodně doskočím na zem, protože jen sním.


Někdy jsem také schopný při spánku určit momentální den, měsíc a rok (vím totiž, že jsem jen v pouhém snu, vykonstruované realitě, kterou mi předává můj mozek v podobě různých vzpomínek a vjemů ze života). Jediné sny, které mi nevyhovují, jsou ty, které jsou úzce napojeny na reálné situace. Pak je rozpoznání snu od reality mnohem těžší. Navíc nechci sny podobné realitě, tak jednotvárnému životu. Protože to pro mne není život, ale jen chabá náhražka, kterou se musím prodrat, abych zase mohl zpátky do svého úkrytu. Nakonec nejlepším řešením by bylo prospat den a bdít v noci. Mít soukromý ramadán po celý život. Žít svůj sen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 top13 | Web | 12. července 2015 v 7:13 | Reagovat

Tenhle noční ramadán znám, je fajn, praktikoval jsem ho dlouho, jenže pak zjistíš, že ti něco ujelo, jako vlak, že najednou je komunikace s okolím horší, neboť co si budeme namlouvat lidi nejsou sovy, že? No, je to jako když budeš mít celý život noční směnu...

2 top13 | Web | 12. července 2015 v 7:16 | Reagovat

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu..........

Tohle mne zaujalo,řekl bych, že moderovaná diskuze je blbost, to už potom nemá cenu něco blogovat, psát, když se bojíš reakce...

3 Lesní tráva | E-mail | Web | 12. července 2015 v 10:12 | Reagovat

[1]:

[2]: Opravdové a jakékoliv reakce na blog, články apod. vždy schvaluji. Jde o to, aby se tady malé pipinky nepokoušely o nahnání návštěvnosti atd. svými nesmysly. I kdybych komentáře naprosto zakázala - píšu pro sebe.

A ke článku - je to fikce :)

4 Ježurka | Web | 20. července 2015 v 15:21 | Reagovat

Tak jsem přišla oplatit návštěvu a článek na TT se ti povedl. Že je to fikce, bylo zřejmé, bylo to psané jako od muže a ty jsi přece žena nebo spíš dívka. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama